KONUŞMACILAR


Jonathon Poskitt
Küresel Satış Tahminleri Direktörü – LMC Automotive


Jonathon Poskitt, LMC Automotive’de Küresel Satış Tahminleri Direktörü olup 130’dan fazla ülke pazarına dair tahminlerin analitik yönetiminden sorumludur. Otomotiv sektörünü araştırma ve analiz etme konusunda 15 yıllık deneyime sahiptir ve ekonomik çevre, politika ve mevzuat, OEM stratejileri ve segmentasyon değişiklikleri gibi kilit faktörlere odaklanmaktadır. Jonathon’un araştırmaları, yeni modellerin potansiyeline yönelik pazar analizleriyle birlikte OEM ürün stratejisi planları ve hem düşük bütçeli hem lüks otomobiller gibi alanlarda yapılan pazar çalışmalarını da kapsamıştır. Otomotiv sektörü ve görünümüyle ilgili konularda hem sektörde hem de geniş basında düzenli olarak alıntılanmaktadır.

Jonathon, Oxford Üniversitesi Ekonomi Bölümünde yüksek lisans yapmış, Southampton Üniversitesi Ekonomi Bölümünden Yüksek Onur Derecesiyle mezun olmuştur. Şu anda Cardiff Business School Danışma Kurulu (LOM) üyesidir. Yüksek Lisansa başlamadan önce Londra’da büyük bir yatırım yönetimi şirketinde çalışmıştır.

Alexander Brenner
Partner, Global Otomotiv Yetkinlik Merkezi, Roland Berger


• Uluslararası İşletme (Texas Üniversitesi, Austin, ABD) ve İşletme Mühendisliği (Papalığa Bağlı Katolik Üniversitesi, Şili) lisans dereceleri
• 2005’ten bu yana: Roland Berger
• 2016’dan bu yana: Otomotiv Yetkinlik Merkezi’nin global yönetim ekibinde ortak ve üye
• Otomotiv Satış Sonrası / Aftermarket kümesi direktörü
• Otomotiv sektörüyle ilgili konularda çeşitli çalışmaların yazarı ve değişik etkinliklerde konuşmacı
• Son yıllarda Şili ve ABD’de yaşadı
• Evli, iki çocuklu, şu anda Hamburg, Almanya’da yaşıyor

François Passaga
GiPA


Francois Passaga, son 20 yıldır otomotiv sektöründe görev alan bir satış sonrası uzmanıdır. 2000’lerin başından itibaren GiPA’yı Avrupa, Latin Amerika, Çin, Türkiye, Hindistan ve en son İran dahil olmak üzere uluslararası arenada geliştirmeyi başarmıştır. Francois Passaga şu anda GiPA’da ortak ve stratejiden sorumlu yönetim kurulu danışmanıdır.

Kaushik Madhavan
Avrupa Mobilite Uygulaması Direktörü (Otomotiv ve Ulaşım) / Frost & Sullivan Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Güney Asya / Chennai, Hindistan – MENESA


Kaushik Madhavan, MENASA (Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Güney Asya) bölgesi Mobilite Uygulama (Otomotiv ve Ulaşım) birimi yöneticisidir. Görevi kapsamında takıma öncülük edecek, araştırma ve danışmanlık uygulamasının yönetiminden sorumlu olacaktır. Kaushik, genişleyen yolcu taşıma ve ticari araç sektörleri ile Hindistan ve Orta Doğu’da OEM’lerin faydalanabileceği, büyüyen satış sonrası ürün ve hizmet sektöründeki fırsatlar hakkında derin bilgi sahibidir. Özellikle stratejik danışmanlık ve pazar araştırmaları alanlarında olmak üzere otomotiv sektöründe 15 yılın üzerinde deneyime sahip olan Kaushik’in uzmanlık alanları, rekabet istihbaratı ve benchmarking, yeni pazara giriş ve çeşitlendirme stratejileri, yeni iş modeli analizi ve değerlendirmeleri ile otomotiv teknolojilerine yönelik son tüketici analizlerini içermektedir.

Kaushik, Mobilite Uygulaması bünyesinde Powertrain programının küresel yöneticiliğini yapmış, Avrupa, Asya ve Kuzey Amerika’da bulunan OEM ve 1. Kademe tedarikçilere stratejik projeler sunmuştur. Kaushik, motor, transmisyon, hibrit ve elektrikli araçlarla ilgili ileri teknolojiler dahil olmak üzere Powertrain’de stratejik ve gelişmekte olan teknoloji trendleri üzerine çalışan analist ve danışmanlardan oluşan küresel bir takımı yönetmiştir. Aynı zamanda, Chennai’de bulunan Küresel İnovasyon Merkezi (Global Innovation Centre – GIC) Direktörü olarak da görev almıştır. Bu görev kapsamında, GIC’de farklı iş kollarında çalışan kıdemli analist ve yöneticilere danışmanlık yapmıştır.

Kaushik, son 10 yıldır Avrupa ve Kuzey Amerika’da gerçekleştirilen çeşitli otomotiv konferansları ve sempozyumlarında düzenli olarak yer almıştır. CTI tarafından organize edilen motor ve transmisyon sempozyumlarının yanı sıra, yıllar boyunca Almanya’daki Engine Expo fuarında düzenlenen çeşitli panel toplantılarında moderatörlük yapmıştır.

Bangalore R.V. Mühendislik Kolejinden mezun bir makine mühendisi olan Kaushik, Otomotiv Sistemleri Mühendisliği üzerine yüksek lisansını Almanya/Kraftfahrzeuge’de bulunan Aachen Teknoloji Üniversitesi’nde tamamlamıştır.

Cenk Ceylan
Moderatör / PANEL OTURUMU, ÜLKE DEĞERLENDİRMELERİ


1984 yılında İstanbul’da doğdu. Orta öğrenimini Pertevniyal Lisesi`nde, yükseköğrenimini Yeditepe Üniversitesi ve İtalya Politecnico di Milano Üniversitesi`nde tamamladı. Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş. şirketinde Türkiye, İran ve Ortadoğu ülkelerinden sorumlu Ürün Müdürü olarak görev yapan Ceylan, evli ve bir çocuk babasıdır. Cenk Ceylan, İngilizce ve İtalyanca dillerini biliyor.

Zoran Nikoliç
Satış Sonrası Pazar Uzmanı, İş Avukatı - WOLK After Sales Experts̈


Zoran 2001 yılından bu yana Otomotiv Satış Sonrası Pazarı danışmanı olarak çalışmaktadır. 2009 yılından itibaren 35 ülkeye yönelik gerçekleştirilmekte olan “Avrupa’da Otomobil Satış Sonrası Pazarı” çalışmasının sorumluluğunu yürütmektedir. Zoran aşağıdaki başlıklar örnek olmak üzere satış sonrasına yönelik bir çok proje ve çalışmaları gerçekleştirmektedir.

  • • Parça üreticileri ve dağıtıcılarına yönelik Avrupa Pazarlama ve Satış Stratejilerinin geliştirilmesi
  • • Satış sonrası pazara girmek isteyen OE Tier 1/2 Tedarikçilerine danışmanlık
  • • Avrupa Satış Sonrası Pazarına yönelik tahmin ve pazar analizi
  • • IAM Garaj konseptlerinin uygulanması ve profesyonelleşmesine yönelik danışmanlık

Zoran, 2017 yılında itibaren WOLK After Sales Experts, firmasında Sorumlu Müdür görevindedir.

Maryam Kia
Danışman, ATIEH BAHAR DANIŞMANLIK


Maryam Kia, Danışman, EMBA.
Aşağıdaki konularda 12 yıldan fazla tecrübeye sahiptir:
• Cenevre’de yerleşik uluslararası lider denetim firması
• Liechtenstein’da yerleşik çok uluslu bir ajansta Stratejik Pazarlama
• İran otomotiv endüstrisinde uzmanlaşmış olan Atieh Bahar Danışmanlık                                                                         

Can Balaban
Kamyon & Otobüs Müşteri Hizmetleri & Parçalar Bölüm Müdürü


Can Balaban endüstri mühendisliği lisans ve mali mühendisliği yüksek lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi’nde tamamladı. Kariyerine 2003 yılında Mercedes-Benz Türk Bayi Yönetimi departmanında başladı. Daha sonra Kamyon Pazarlama & Satış alanında çeşitli yönetim pozisyonlarında yer aldı. Şu anda Mercedes-Benz Türk Kamyon & Otobüs Müşteri Hizmetleri & Parçalar Bölüm Müdürü olarak çalışmakta.

Mustafa Ayhan
IoT / Endüstri 4.0 Koordinatörü - BOSCH Türkiye


Mustafa Ayhan, Uludağ Üniversitesindeki lisans öğreniminden sonra 1998 yılında Bosch firmasında çalışmaya başlamış ve eş zamanlı olarak Yeditepe Üniversitesinde MBA yüksek lisans programını tamamlamıştır. Bugüne kadar IT alanında sistem, ağ, üretim IT sistemleri, süreç yönetimi, proje yönetimi sorumluluklarını yürüten Mustafa Ayhan, bugün Türkiye, Ortadoğu ve Afrika’daki 17 ülkeye IT Operasyonları üreten birimin direktörlüğünü yapmaktadır.

Dijitalleşme, Nesnelerin İnterneti, Sanayi 4.0 konularının şirketlerin ajandasına en üst sıralardan girmesi ile birlikte Bosch Türkiye, amacını Bosch’un dünyada öncülüğünü yaptığı Sanayi 4.0 alanında bölgede trend yaratan bir konuma gelmek olarak belirledi. Bu doğrultuda, mevcut fabrikaların Sanayi 4.0 dönüşümünü gerçekleştirmek, pazara Sanayi 4.0 danışmanlık ve hizmetlerinin sunulması için Türkiye, Ortadoğu ve Afrika bölgelerinin koordinasyonu da kendisi tarafından yürütülmektedir. Bununla birlikte Türkiye’nin sanayideki rekabetçi gücünü artırmak ve dördüncü sanayi devrimi ile ilgili farkındalık yaratmak adına Bakanlık ve STK’lar ile çalışmalar yürütmektedir.

1976 doğumlu olan Mustafa Ayhan, evli ve ikiz çocuk babasıdır. Bosch’taki görevine ek olarak kurum içinde ve dışında olmak üzere kişisel farkındalık ve kariyer koçluğu da yapmaktadır. Hobileri arasında koşmak ve Qi-Gong egzersizleri yapmak bulunuyor.

Emre Özcan
Satınalma Satışsonrası Müdürü - OYAK-RENAULT


1974 / ANKARA
1996’da İTÜ Metalürji Mühendisliği Mezunu
1998’de Oyak-Renault da Maliyet Uzmanı olarak çalışmaya başladı
2000 yılında Megane Sedan Projesi Ekonomik Sorumlusu oldu
2004 yılında Oyak-Renault Satın Alma Müdürlüğü Finansal Kontrolörü oldu
2008 yılında Oyak-Renault Mali Raporlama Bölümü Şefi oldu
2010 yılında Renault Fransa’da Euromed bölgesi Fas ve Güney Afrika Endüstriyel Kontrolörü oldu
2013 yılında Türkiye’ye geri döndü ve Seri Projeler Ekonomik Sorumlusu oldu
2015 yılında Karadeniz Bölgesi Mekanik Satın Almalar Türkiye sorumlusu oldu
2017 yılında Karadeniz Bölgesi Yedek Parça Satın Alma Sorumlusu oldu

Onur Özyapıcı
Satış Direktörü - Mann+Hummell


Onur Özyapıcı, 1 Ağustos 1981’de İstanbul’da doğdu. Pertevniyal Lisesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi – İşletme Mühendisliği’nden mezun oldu. Istanbul Bilgi Üniversitesi’nde Finansal Ekonomi alanında yüksek lisans yaptı. Yaklaşık 8 yıl Bosch ve Honeywell şirketlerinde otomotiv yenileme pazarıyla ilgili çeşitli görevlerde çalıştı. Son 2,5 yıldır da Mann+Hummel şirketinde otomotiv ve endüstriyel yenileme pazarından sorumlu satış direktörü olarak çalışmaktadır. Evli ve 1 çocuk babasıdır.